Kucharski – Całodobowe pogotowie pogrzebowe

Logo firmy Kucharski

602 354 913

telefon 24h WARSZAWA

602 354 913

telefon 24h WARSZAWA

Zakład pogrzebowy cmentarz Północny

profesjonalne usługi pogrzebowe na cmentarzu wólka węglowa

Firma Zakład Pogrzebowy Kucharski (dawniej ANUBIS) od ponad trzydziestu pięciu lat organizuje pogrzeby na Cmentarzu Północnym. Wspieramy Rodziny osób zmarłych we wszystkich formalnościach, zajmujemy się formułowaniem oświadczeń, a także ustalaniem terminów pogrzebu w Kościele św. Ignacego czy w Domu Przedpogrzebowym. Jeśli zechcą Państwo zorganizować mszę w kościele parafialnym, również wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom i skoordynujemy wszystkie kwestie związane z pogrzebem, rozpoczęciem mszy i wjazdem na Cmentarz Północny.

Kucharski – Zakład Pogrzebowy Cmentarz Północny znajduje się na warszawskiej Chomiczówcze, przy ulicy Conrada 7. To w tym miejscu zorganizują Państwo kompleksowo pogrzeb na Bielanach, wraz z ustaleniem terminu pogrzebu. Pomożemy wypełnić i złożymy w Państwa imieniu wszelkie niezbędne dokumenty do kancelarii Cmentarza Północnego. Ponadto, będzie można upoważnić nas do odebrania zasiłku pogrzebowego, którego kwota będzie pomniejszała ostateczny koszt pogrzeb.

właściciele firmy pogrzebowej Kucharski

Kucharski – Zakład pogrzebowy cmentarz wólka węglowa

Pracownicy zakładu pogrzebowego Kucharski

Najnowocześniejsze samochody pogrzebowe, własna sala pożegnań (kaplica przedpogrzebowa), kilkadziesiąt lat doświadczenia, a także profesjonalny i pomocny zespół pracowników to domena firmy Kucharski – Zakład Pogrzebowy Wólka Węglowa. Będziemy wspierać Państwa na każdym etapie organizacji uroczystości pogrzebowej i dostosujemy się do wybranej formy pochówku. W przypadku dochowania do istniejącego grobu wytłumaczymy wszelkie niezbędne kwestie związane z jego dysponowaniem. Natomiast, gdy niezbędne będzie kupno nowego miejsca, wytłumaczymy czym różnią się poszczególne rodzaje grobów i doradzimy najlepsze rozwiązanie.

Cmentarz Komunalny Północny w Warszawie posiada aż 120 tysięcy grobów, w których pochowanych jest ponad 200 tysięcy osób, co czyni go jedną z największych nekropolii w stolicy. Coraz częściej rodziny osób zmarłych chcą posiadać jeden, duży grób rodzinny i decydują się na przeniesienie szczątek swoich bliskich. Nasza firma Kucharski Zakład Pogrzebowy Cmentarz Północny oferuje usługę ekshumacji Państwa bliskich z Cmentarza Północnego, a także pochowania ekshumowanych osób z innych nekropolii na Cmentarz na Wólce.

Zakład pogrzebowy Kucharski – Dlaczego my?

usługi pogrzebowe Kucharski w Warszawie

Doświadczenie i empatia

Wyróżnia nas ponad 35 lat doświadczenia w organizacji pogrzebów, zrozumienie potrzeb naszych Klientów, a także stale poszerzana wiedza na specjalistycznych szkoleniach

Nowoczesna kaplica

Posiadamy własną chłodnię i kaplicę. Nasza nowoczesna i klimatyzowana Sala Pożegnań, przystosowana jest zarówno do pogrzebów wyznaniowych, jak i świeckich

dom pogrzebowy Warszawa
wystawa trumien i urn

Wystawa trumien i urn

Nasza wystawa trumien i urn ułatwia podjęcie tak trudnej dla Rodziny decyzji, eliminując konieczność korzystania z często niedokładnych zdjęć lub katalogów

Nowoczesne karawany

Nasza flota składa się z nowoczesnych karawanów, w tym z najnowszego samochodu reprezentacyjnego Mercedes E-Klasa w ekskluzywnej, przedłużanej wersji

karawan reprezentacyjny - Mercedes

Zapraszamy do kontaktu w jednym z naszych biur lub pod całodobowymi numerami telefonów: 602 354 913 oraz 22 633 45 25

dom pogrzebowy kucharski – Cmentarz Północny

Kolumbarium na Cmentarzu Północnym

Cmentarz Komunalny Północny zlokalizowany jest w Warszawie przy ulicy Kazimierza Wóycickiego 14, a za jego administrację odpowiada Zarząd Cmentarzy Komunalnych. Nekropolia ta jest stosunkowo młoda, ponieważ została oddana do użytku w 1973 roku, ze względu na coraz większe zapotrzebowanie miasta na miejsca do pochówku. Powierzchnia jaką zajmuje ten cmentarz jest niezwykle rozległa i sięga aż 143 hektarów, co sprawia, że to jeden z największych cmentarzy nie tylko w Polsce, ale i Europie. Cmentarz Komunalny Północny często potocznie określany jest mianem Cmentarz Wólka Węglowa lub Cmentarz na Wólce, ze względu na jego położenie w pobliżu Młocin i Wólki Węglowej.

Cmentarz Komunalny Północny jest cmentarzem miejskim, co oznacza, że nie podlega pod żadne wyznanie religijne. Pochowani mogą zostać tutaj wszyscy zmarli bez względu na ich światopogląd. Historia nekropolii Cmentarz Wólka Węglowa sięga lat 60. ubiegłego wieku, kiedy to powoli zaczynało brakować miejsc na stołecznych nekropoliach. Biorąc pod uwagę ówczesne zapotrzebowanie oraz perspektywę rozwoju Warszawy konieczne stało się znalezienie odpowiednio dużego terenu, na którym można byłoby godnie pochować mieszkańców stolicy w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat.

Pogrzeby na Cmentarzu północnym

Profesor Longin Majdecki odpowiedzialny był za prace projektowe oraz za to jak ma wyglądać Cmentarz Wólka Węglowa. Teren nekropolii graniczy z Lasem Młocińskim, a także z ulicami: Estrady, Wólczyńska i Wóycickiego. Cały obszar cmentarza został podzielony na około osiemset kwater, a w celu łatwego dojazdu do każdej z nich wybudowano w sumie 200 kilometrów dróg. Cmentarz Północny został wyposażony w krematorium, a także dom pogrzebowy z trzema salami (do pogrzebów katolickich i świeckich). W celu utrzymania odpowiedniej architektury krajobrazu zasadzono kilkadziesiąt tysięcy drzew i krzewów.

Choć sam Cmentarz Wólka Węglowa ma charakter nekropolii komunalnej to jednak przeważająca ilość pogrzebów jest związana z wyznaniem rzymskokatolickim. Duża część takich ceremonii odprawiana jest w kościele św. Ignacego Loyoli w Warszawie. Parafia ta graniczy z murem cmentarza co zdecydowanie ułatwia żałobnikom przejście z kościoła na Cmentarz na Wólce. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować ceremonię pogrzebową w innym kościele parafialnym, a następnie przemieścić się na Cmentarz Północny.

groby na Cmentarzu Wólka Węglowa
Dom przedpogrzebowy na Cmentarzu Północnym

Dom Przedpogrzebowy – Cmentarz Komunalny Północny

Cmentarz Wólka Węglowa umożliwia także odpłatne korzystanie z Domu Przedpogrzebowego, gdzie mogą zostać zorganizowane uroczystości pogrzebowe w specjalnie przygotowanych salach ceremonialnych. W Sali A odbywają się uroczystości katolickie, natomiast w Sali B – świeckie. Jeśli chcieliby Państwo, aby ceremonia odbyła się w jednej z wymienionych sal, nasza firma Kucharski – Zakład Pogrzebowy Wólka Węglowa pomoże w dopełnieniu wszelkich formalności, wystarczy skontaktować się z nami przechodząc do zakładki Kontakt.

Dla żałobników organizujących ceremonię w miejscu innym niż kościół św. Ignacego oraz Dom Pogrzebowy, zarząd Cmentarza Komunalnego Północnego udostępnił bramy z każdej strony cmentarza, dzięki którym możliwe jest dogodne rozpoczęcie konduktu do danego grobu. Poniżej przedstawiamy nazwy wszystkich wejść: brama główna, brama północna, brama południowa, brama zachodnia.

Wchodząc bramą główną na Cmentarz Wólka Węglowa najłatwiej jest dojść do kancelarii cmentarza, toalet, w pobliżu jest także Dom Pogrzebowy. Brama południowa zlokalizowana jest blisko kwater U, gdzie znajdują się groby urnowe, a także kolumbariów w kwaterze K. Dzięki bramie północnej najbliżej będzie nam dojść do kwatery N. Brama zachodnia umiejscowiona jest od strony Łomianek, na drugim końcu cmentarza w odniesieniu do bramy głównej. Cmentarz Komunalny Północny zapewnił miejsca parkingowe przy każdej z bram wejściowych.

Dojazd na Cmentarz komunalny północny

Dojazd na Cmentarz Komunalny Północny w Warszawie nie powinien stanowić większego problemu dla osób poruszających się komunikacją miejską bądź własnym samochodem. Poniżej przedstawiamy jak najłatwiej przedostać się na Cmentarz na Wólce ze względu na wybraną formę transportu.

Parking przy bramie głównej na Cmentarzu Północnym
Biletomat przy bramie wjazdowej na Cmentarz Północny
Przystanek przy Cmentarzu Północnym

Wólka węglowa – Parking oraz wjazd na teren cmentarza

Przy każdej bramie (główna, północna, południowa i zachodnia) są dość duże parkingi, na których można zaparkować samochód osobowy. W większości przypadków nie ma problemu ze znalezieniem miejsca, jedynie parking przy bramie głównej jest najbardziej obłożony.

Warto pamiętać, że Cmentarz Północny umożliwia wjazd na swój teren jedynie samochodom osobowym. Wjazd na cmentarz odbywa się wyłącznie w dni robocze w godzinach:

  • 7:00 – 19:00 – od 1 kwietnia do 30 września
  • 8:00 – 15:30 – od 1 października do 31 marca

Ponadto, w soboty do godziny 11:00 na teren cmentarza mogą wjechać samochody osobowe, w których znajdują się osoby niepełnosprawne lub w wieku powyżej 75 lat. Po tej godzinie oraz w niedziele obowiązuje całkowity zakaz wjazdu. Na cmentarz nie wjedziemy także 30 i 31 października oraz 1 listopada.

Wjazd na Cmentarz Północny jest odpłatny. Bilet można nabyć w biletomacie na tyłach budynku kancelarii, przy bramie gospodarczej. Bilet normalny kosztuje 16zł, a ulgowy 5zł.

Komunikacja Miejska

Cmentarz Północny jest bardzo dobrze skomunikowany. Mając na uwadze jego rozległy teren (143 hektary) przy każdej z czterech bram znajduje się przystanek autobusowy. Ponadto, w okresie świąt Wszystkich Świętych uruchamiane są dodatkowe, specjalnie linie autobusowe.

Brama Główna

Linie autobusowe numer: 181, 303, 409

Brama Północna 

Linie autobusowe numer: 181, 303, 409

Brama Południowa

Linie autobusowe numer: 181, 250, 409

Brama Zachodnia 

Linie autobusowe numer: 110, 181, 409, N91

Doświadczenie

Wysoka jakość usług

Rzetelność

Dane kontaktowe

Dom Pogrzebowy Kucharski

Warszawa, ul. Conrada 7

Telefony całodobowe: 22 633 45 25, 602 354 913

Budynek zlokalizowany na terenie parafii MB Wspomożycielki Wiernych

Dom pogrzebowy Bielany

Zakład pogrzebowy Kucharski

Warszawa, ul. Wólczyńska róg Horacego

Telefony całodobowe: 22 817 84 16, 602 354 913

Pawilon przy kwiaciarni (dawniej ANUBIS)

Zakład pogrzebowy Wawrzyszew

Kancelaria Cmentarz Komunalny Północny

Warszawa, ul. Wóycickiego 14

Tel. 22 277 40 00, 22 835 14 79

Kancelaria cmentarza czynna w dni robocze w godzinach 8:00 – 16:00

Kancelaria przy Cmentarzu Północnym

Cmentarz północny – zdjęcia

Dom Przedpogrzebowy na Wólce Węglowej
Kaplica św. Ignacego na Cmentarzu Północnym
Aleja na Cmentarzu Północnym
Gotowe pomniki urnowe na Cmentarzu Północnym
Groby urnowe na Cmentarzu Północnym
Słupek z numerem kwatery na Cmentarzu Północnym

Zapraszamy do kontaktu w jednym z naszych biur lub pod całodobowymi numerami telefonów: 602 354 913 oraz 22 633 45 25