Kucharski – Całodobowe pogotowie pogrzebowe

Logo firmy Kucharski

602 354 913

telefon 24h WARSZAWA

602 354 913

telefon 24h WARSZAWA

Zakład pogrzebowy Stare Babice

profesjonalne usługi pogrzebowe w Starych Babicach

Doświadczenie, rzetelność, a także wysoka jakość usług to najczęstsze powody dla których mieszkańcy Starych Babic wybierają zakład pogrzebowy Kucharski. Mamy swoją siedzibę na warszawskich Bielanach. Nasza firma to pewność zorganizowania pięknej i godnej uroczystości pogrzebowej, która poprowadzona będzie przez empatyczny oraz chętny do niesienia pomocy zespół. Kilkadziesiąt lat doświadczenia w organizacji pogrzebów, a także liczne podziękowania od mieszkańców Starych Babic są potwierdzeniem naszego zaangażowania do niesienia pomocy.

Wybierając firmę Kucharski – Zakład pogrzebowy Stare Babice mają Państwo pewność profesjonalnego przyjęcia w biurze i pomocy we wszelkich sprawach formalnych. Nasi pracownicy udzielą niezbędnych informacji o potrzebnych dokumentach, przebiegu ceremonii, a także na podstawie upoważnienia, pomogą w kwestiach związanych z odebraniem zasiłku pogrzebowego. Wspieramy rodziny osób zmarłych, przechodząc wspólnie przez wszystkie niezbędne czynności tak, aby zorganizować piękny pogrzeb w Starych Babicach.

właściciele firmy pogrzebowej Kucharski

Kucharski – Zakład pogrzebowy Stare Babice

Kucharski - Zakład Pogrzebowy Stare Babice

Nasz zakład pogrzebowy Kucharski to nie tylko profesjonalna pomoc w często zawiłych formalnościach, ale przede wszystkim piękna i godna obsługa uroczystości pogrzebowych. W sposób pełen empatii i troski przygotowujemy Zmarłego do ostatniego pożegnania oraz pogrzebu. Wszelkie czynności przy Zmarłym, takie jak mycie czy ubieranie, wykonywane są przez wykwalifikowanych i certyfikowanych pracowników. Ponadto, dla naszych Klientów przygotowaliśmy specjalną, klimatyzowaną Salę Pożegnań, gdzie w ciszy i spokoju możliwe jest pożegnanie się ze Zmarłym.

Posiadamy nowoczesne karawany, które spełniają europejskie wymogi sanitarne. W naszej flocie znajduje się najnowszy samochód reprezentacyjny – Mercedes E-Klasa w ekskluzywnej, przedłużanej wersji. Nasza firma posiada również bogate zaplecze techniczne, dzięki któremu w sposób szczególny możemy uświetnić pogrzeb w Starych Babicach. Nasz specjalny namiot pogrzebowy osłania trumnę bądź urnę oraz najbliższą Rodzinę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Udostępniamy bezprzewodowe i profesjonalne nagłośnienie, które pozwala usłyszeć wszystkim uczestnikom pogrzebu słowa prowadzącego uroczystość.

Zakład pogrzebowy Kucharski – Dlaczego my?

usługi pogrzebowe Kucharski w Warszawie

Doświadczenie i empatia

Wyróżnia nas ponad 35 lat doświadczenia w organizacji pogrzebów, zrozumienie potrzeb naszych Klientów, a także stale poszerzana wiedza na specjalistycznych szkoleniach

Nowoczesna kaplica

Posiadamy własną chłodnię i kaplicę. Nasza nowoczesna i klimatyzowana Sala Pożegnań, przystosowana jest zarówno do pogrzebów wyznaniowych, jak i świeckich

dom pogrzebowy Warszawa
wystawa trumien i urn

Wystawa trumien i urn

Nasza wystawa trumien i urn ułatwia podjęcie tak trudnej dla Rodziny decyzji, eliminując konieczność korzystania z często niedokładnych zdjęć lub katalogów

Nowoczesne karawany

Nasza flota składa się z nowoczesnych karawanów, w tym z najnowszego samochodu reprezentacyjnego Mercedes E-Klasa w ekskluzywnej, przedłużanej wersji

karawan reprezentacyjny - Mercedes

Zapraszamy do kontaktu w jednym z naszych biur lub pod całodobowymi numerami telefonów: 602 354 913 oraz 22 633 45 25

dom pogrzebowy kucharski – Stare Babice

Wieża Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach

Stare Babice to podwarszawska miejscowość znajdująca się jedynie w odległości od kilku do kilkunastu minut od granic stolicy. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu Warszawy, sprawnej komunikacji i pięknym terenom coraz więcej osób przenosi się w te okolice. Znajduje się tutaj zabytkowy kościół, który należy do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Starych Babicach. Szacuje się, że parafia została erygowana na przełomie XIII i XIV wieku, a obecny kościół powstał pod koniec XVIII wieku. Obecny kształt zyskał po przebudowie, która miała miejsce w latach 1899-1902. Za projekt odpowiedzialny był Józef Pius Dziekoński.

Na przestrzeni kolejnych lat kościół był systematycznie odnawiany i modernizowany. Po wojnie w 1954 roku założono instalację elektryczną, a jedenaście lat później centralne ogrzewanie. W kolejnych latach zamontowano dębowe ławki, elektroniczne organy, a także wymieniono wszystkie okna. Warto także wspomnieć, że w kościele zainstalowano relikwie św. Kingi, a dokonał tego kardynał Józef Glemp w 1999 roku. Cztery lata później, w 2003 roku, rozpoczęto jedną z ważniejszych inwestycji na terenie parafii, jaką była budowa domu parafialnego, zakończona w 2006 roku.

Pogrzeby w Starych Babicach

Cmentarz w Starych Babicach zarządzany jest przez Parafię Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Obecnie granice nekropolii od strony północnej wyznacza ulica Hubala Dobrzańskiego, a od zachodu Generała Leopolda Okulickiego. Od strony południowej i wschodniej granice cmentarza wyznaczane są przez teren zielony oraz posesje prywatne. Nekropolia posiada trzy główne bramy wjazdowe, które nanieśliśmy na wyświetlany obok plan cmentarza w Starych Babicach:

  1. brama przy ulicy Hubala Dobrzańskiego,
  2. brama przy rondzie ks. Jerzego Popiełuszki,
  3. brama przy skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Rynek.

Cmentarz w Starych Babicach choć ma na swoim terenie zabytkowe mogiły, które datowane są nawet na połowę XIX wieku, nadal jest czynny. W latach 90. XX wieku staraniem ówczesnego proboszcza Jana Szubki cmentarz został powiększony, a także ogrodzony nowym parkanem. Dziś, na nowej części cmentarza, możemy zobaczyć wiele nowych pomników, przy których są wyznaczone i utwardzone ścieżki. Pogrzeb w Starych Babicach możliwy jest do istniejącego grobu, jak i nowo wymurowanego.

Mapa Cmentarza w Starych Babicach

Cmentarz Stare Babice – mapa

Pomniki na Cmentarzu w Starych Babicach

Decydując się na zorganizowanie pogrzebu na tutejszym cmentarzu prosimy o kontakt z naszą firmą Kucharski – Usługi Pogrzebowe Stare Babice. Po odebraniu ciała i załatwieniu spraw związanych z organizacją pogrzebu w naszym biurze, konieczne będzie skontaktowanie się z księdzem proboszczem. W przypadku pochowania zmarłego na cmentarzu w Starych Babicach należy zabrać ze sobą:

  • oryginał karty zgonu (część przeznaczona dla administracji cmentarza),
  • akt zgonu.

Jeśli do organizacji pogrzebu konieczne będą inne dokumenty, Rodzina zostanie o tym poinformowana.

Dlaczego warto zdecydować się na naszą firmę? Organizując pogrzeb w Starych Babicach uwzględniamy wszelkie lokalne uwarunkowania, dostosowując się do potrzeb Rodziny. W swojej ofercie mamy bogaty wybór trumien i urn, które posiadamy na swojej wystawie, eliminując tym samym konieczność dokonywania tak ważnych wyborów z często niedokładnych zdjęć. Kucharski – Zakład Pogrzebowy Stare Babice pomaga w zorganizowaniu obsługi muzycznej na cmentarzu i w kościele. Dla Państwa wygody współpracujemy również z Filharmonią Koszalińską i na podstawie otrzymanej licencji udostępniamy nagrane przez nich utwory pogrzebowe.

Dojazd na Cmentarz Stare Babice

Dojazd na Cmentarz w Starych Babicach jest praktycznie bezproblemowy i nie powinien sprawiać większych kłopotów dla osób poruszających komunikacją miejską lub własnym samochodem. Wzdłuż ogrodzenia cmentarza przy ulicy Hubala Dobrzańskiego dostępny jest bezpłatny parking. Wiele osób udając się na cmentarz zostawia samochody na parkingu przy kościele (ok. 300 metrów) lub przy nowym budynku gminy (ok. 250 metrów). 

Brama Cmentarza w Starych Babicach przy ulicy Rynek
Parking przy cmentarzu w Starych Babicach
Brama Cmentarza w Starych Babicach przy Rondzie ks. Popiełuszki

Komunikacja Miejska

Cmentarz w Starych Babiach jest zdecydowanie mniejszy pod względem zajmowanego obszaru, na przykład od nekropolii takiej jak Cmentarz Komunalny Północny, dlatego bezpośrednio przy murach cmentarza (wzdłuż ulicy Hubala-Dobrzańskiego) zatrzymuje się tylko jedna linia autobusowa. Jednakże, w pobliżu kościoła (ok. 300 metrów od cmentarza) znajduje się przystanek Rynek, który obsługiwany jest przez znacznie większą liczbę linii.

Cmentarz

Linie autobusowe numer: 714

Rynek 

Linie autobusowe numer: 712, 714, 719, 729, L18, L-6, L-7

Doświadczenie

Wysoka jakość usług

Rzetelność

Dane kontaktowe

Dom Pogrzebowy Kucharski

Warszawa, ul. Conrada 7

Telefony całodobowe: 22 633 45 25, 602 354 913

Budynek zlokalizowany na terenie parafii MB Wspomożycielki Wiernych

Dom pogrzebowy Bielany

Zakład pogrzebowy Kucharski

Warszawa, ul. Wólczyńska róg Horacego

Telefony całodobowe: 22 817 84 16, 602 354 913

Pawilon przy kwiaciarni (dawniej ANUBIS)

Zakład pogrzebowy Wawrzyszew

Kancelaria parafialna w Starych Babicach

05-082 Stare Babice, ul. Rynek 17

Tel. proboszcz: 22 722 90 45; wikariusze: 22 722 95 75

Sprawy cmenarne załatwia tylko ksiądz proboszcz.

Tablica informacyjna o godzinach pracy kancelarii w Starych Babicach

Cmentarz w Starych Babicach – zdjęcia

Kościół Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach
Dom parafialny Arka w Starych Babicach
Zabytkowe Groby na Cmentarzu w Starych Babicach
Stara cześć Cmentarza w Starych Babicach
Nowa część cmentarza w Starych Babicach
Słupek z numerem kwatery na Cmentarzu w Starych Babicach

Zapraszamy do kontaktu w jednym z naszych biur lub pod całodobowymi numerami telefonów: 602 354 913 oraz 22 633 45 25