Kucharski – Całodobowe pogotowie pogrzebowe

Logo firmy Kucharski

602 354 913

telefon 24h WARSZAWA

602 354 913

telefon 24h WARSZAWA

Zakład pogrzebowy Wawrzyszew

profesjonalne usługi pogrzebowe na cmentarzu wawrzyszewskim

Firma zakład pogrzebowy Kucharski (dawniej ANUBIS) obecny jest przy Cmentarzu Wawrzyszewskim od ponad trzydziestu lat. Posiadamy swoją filię naprzeciwko cmentarza, zlokalizowaną przy kwiaciarniach. Ekskluzywny karawan reprezentacyjny Mercedes E-Klasa, własna sala pożegnań, a także profesjonalizm i doświadczenie pozwalają nam organizować piękne i godne uroczystości pogrzebowe.

Trzy dekady obecności na Wawrzyszewie pozwoliły poznać nam doskonale lokalne zwyczaje, dzięki czemu możemy służyć Państwu radą oraz wsparciem. Na podstawie upoważnienia dopełnimy wszystkie formalności w kancelarii Cmentarza Wawrzyszewskiego. W imieniu Rodziny Zmarłego udamy się do parafii i złożymy ofiarę za mszę.

Mając na uwadze prawie dwustuletnią historię cmentarza oferujemy nie tylko pogrzeby na Wawrzyszewie, ale także usługę ekshumacji. Jeśli zdecydują się Państwo przenieść swoich Bliskich z innych nekropolii na Cmentarz Wawrzyszewski chętnie pomożemy i poprowadzimy ekshumację. Podobnie służymy pomocą w przypadku, gdy Cmentarz Wawrzyszewski jest nekropolią z której ekshumujemy Państwa bliskich.

właściciele firmy pogrzebowej Kucharski

Kucharski – Zakład pogrzebowy cmentarz wawrzyszewski

Pracownicy zakładu pogrzebowego Kucharski

Nasza Firma pogrzebowa Kucharski posiada bogate zaplecze techniczne, dzięki któremu zorganizujemy ceremonię w godny i uroczysty sposób. Na Państwa życzenie udostępnimy profesjonalne nagłośnienie oraz namiot pogrzebowy, które podniosą rangę organizowanej uroczystości. Współpracujemy z wybitnymi muzykami – trębaczami, skrzypkami, solistami, dzięki czemu muzyka na pogrzebie będzie stanowiła piękny aspekt ceremonii pogrzebowej.

Jednakże, najważniejszym fundamentem naszego domu pogrzebowego jest profesjonalny, pomocny i zaangażowany zespół, który wspierać będzie Państwa na każdym etapie organizowanej ceremonii. Odciążymy Rodziny w trudnych do załatwienia formalnościach, a także będziemy służyć dobrą radą, tak aby uroczystość pogrzebowa była zorganizowana zgodnie z życzeniem Zmarłego i Państwa oczekiwaniami.

Firma Kucharski – Zakład Pogrzebowy Wawrzyszew zyskała zaufanie wielu mieszkańców stolicy, dzięki indywidualnemu podejściu do każdej z Rodzin, a także profesjonalnej obsłudze pogrzebów. Jeśli pojawią się pytania jak zorganizować pogrzeb na Wawrzyszewie, dom pogrzebowy Kucharski chętnie udzieli wszelkich niezbędnych informacji pod całodobowym numerem telefonu 602 354 913, a także w jednym z naszych biur.

Zakład pogrzebowy Kucharski – Dlaczego my?

usługi pogrzebowe Kucharski w Warszawie

Doświadczenie i empatia

Wyróżnia nas ponad 35 lat doświadczenia w organizacji pogrzebów, zrozumienie potrzeb naszych Klientów, a także stale poszerzana wiedza na specjalistycznych szkoleniach

Nowoczesna kaplica

Posiadamy własną chłodnię i kaplicę. Nasza nowoczesna i klimatyzowana Sala Pożegnań, przystosowana jest zarówno do pogrzebów wyznaniowych, jak i świeckich

dom pogrzebowy Warszawa
wystawa trumien i urn

Wystawa trumien i urn

Nasza wystawa trumien i urn ułatwia podjęcie tak trudnej dla Rodziny decyzji, eliminując konieczność korzystania z często niedokładnych zdjęć lub katalogów

Nowoczesne karawany

Nasza flota składa się z nowoczesnych karawanów, w tym z najnowszego samochodu reprezentacyjnego Mercedes E-Klasa w ekskluzywnej, przedłużanej wersji

karawan reprezentacyjny - Mercedes

Zapraszamy do kontaktu w jednym z naszych biur lub pod całodobowymi numerami telefonów: 602 354 913 oraz 22 633 45 25

dom pogrzebowy kucharski – Cmentarz Wawrzyszew

Kościół i Cmentarz na Wawrzyszewie

Cmentarz Wawrzyszewski zlokalizowany jest w Warszawie, przy ulicy Wólczyńskiej 64, a jego zarządcą jest parafia św. Marii Magdaleny, która znajduje się po drugiej stronie ulicy. Obszar na którym położona jest nekropolia zajmuje około 6,5 hektara, a kształtem przybliżona jest do trapezu. Granicę Cmentarza Wawrzyszewskiego wyznaczają ulice: Wólczyńska, Kwitnąca i Gotycka.

Cmentarz Wawrzyszew jest cmentarzem katolickim, którego historia rozpoczyna się w 1830 roku. Na początku traktowany jako wiejska nekropolia przeznaczona dla mieszkańców wsi Wawrzyszew, a także późniejszej Chomiczówki i Bielan. Wówczas tereny wokół których znajduje się nekropolia, nie były tak zurbanizowane, jak ma to miejsce teraz. Potrzeba było ponad stu lat, aby Cmentarz Wawrzyszewski został włączony w granice Warszawy, a sama nekropolia zyskała status miejskiej. W 1994 roku Cmentarz Wawrzyszew wszedł w skład dzielnicy Warszawa Bielany.

Pogrzeby na Cmentarzu Wawrzyszewskim

Pierwszą osobą pochowaną na Cmentarzu Wawrzyszewskim był Konstanty Brzozowski, sztabskapitan z 2 batalionów saperów. Później, ze względów historycznych oraz lokalizacyjnych, najczęściej chowani byli tutaj mieszkańcy okolicznych wsi, a także osoby zasłużone dla Wawrzyszewa oraz Chomiczówki i Bielan. Warto jednak nadmienić, że nekropolia stała się także miejscem pochówku dla mieszkańców innych części Warszawy, w szczególności gdy Cmentarz Powązki Stare powoli się zapełniał.

Cmentarz Wawrzyszewski stał się także miejscem spoczynku wielu żołnierzy pochowanych zarówno w okresie przedwojennym, jak i w trakcie samej wojny. Na cmentarzu znajdziemy kwaterę 500 żołnierzy broniących północnych granic Warszawy w 1939 roku, ale także tych poległych w trakcie Powstania Warszawskiego. Pochowano tutaj także ludność cywilną rozstrzelaną na początku II Wojny Światowej.

Plan Cmentarza Wawrzyszewskiego

Cmentarz Wawrzyszewski – mapa

Aleja na Cmentarzu Wawrzyszewskim

Często powielanym błędem jest jakoby Cmentarz Wawrzyszewski zezwalał na dochowania tylko do grobów istniejących. Konieczne jest tu sprostowanie. Na cmentarzu można kupić nowe miejsce do pochówku tradycyjnego oraz urnowego, jednakże ilość tych miejsc jest mocno ograniczona ze względu na niedużą powierzchnię. Ponadto, po 2015 roku na cmentarzu zostały pobudowane kolumbaria, które również umożliwiają pochówek dla osób, które do tej pory nie mają żadnego grobu rodzinnego. Kucharski – Zakład Pogrzebowy Cmentarz Wawrzyszewski służy Państwu pomocą we wszystkich sprawach cmentarnych związanych z pogrzebem.

Prawie dwieście lat ciągłego funkcjonowania cmentarza sprawiło, że pochowanych jest tu wiele znanych osobistości, których groby odwiedzają mieszkańcy Warszawy i nie tylko. Cmentarz Wawrzyszewski jest miejscem spoczynku znanej piosenkarki jaką jest Anna Jantar (kwatera: 10a – 2 – 7), która zginęła w wyniku katastrofy lotniczej na Okęciu 14 marca 1980 roku. Trzydzieści lat później, pogrzeb na Wawrzyszewie w tym samym grobie miał jej mąż – Jarosław Kukulski, posługujący się pseudonimem Robert Kirlej, kompozytor wielu znanych utworów. Swoje miejsce spoczynku ma tutaj także Edmund Wnuk-Lipiński (kwatera: 14B – 11 – 18), polski socjolog i pisarz fantastyki naukowej.

Dojazd na Cmentarz Wawrzyszewski

Do naszego biura zlokalizowanego przy Cmentarzu Wawrzyszewskim oraz na sam cmentarz najłatwiej jest dojechać własnym samochodem bądź komunikacją miejską. Parkingi dla samochodów osobowych zlokalizowane są przy kościele św. Marii Magdaleny w Warszawie po obu stronach ulicy Horacego. Parkingi dostępne są również wzdłuż muru cmentarza przy ulicy Kwitnącej.

Parking przy Cmentarzu Wawrzyszewskim
Przystanek przy Cmentarzu Wawrzyszewskim
Parking przy Cmentarzu Wawrzyszewskim

Komunikacja Miejska

Wszystkie przystanki komunikacji miejskiej, zarówno autobusowe, jak i tramwajowe, zlokalizowane są przy ulicy Wólczyńskiej, w pobliżu głównego wejścia na Cmentarz Wawrzyszew.

AUTOBUSY:

Przestanek:

* Cmentarz Wawrzyszewski 110, 116, 210, N01, N41, N43, N91

TRAMWAJE:

Przystanek:

* Cmentarz Wawrzyszewski: 22, 23, 24, 26, 28, 33, 35

Doświadczenie

Wysoka jakość usług

Rzetelność

Dane kontaktowe

Zakład pogrzebowy Wawrzyszew

Pawilon przy kwiaciarni (dawniej ANUBIS)

Telefony całodobowe: 22 817 84 16, 602 354 913

Przyjmujemy zgłoszenia dotyczące pogrzebów całodobowo.

Zakład pogrzebowy Wawrzyszew

Kancelaria Cmentarz Wawrzyszewski

Warszawa, ul. Wólczyńska 64

Tel. 22 834 57 33

Kancelaria cmentarza czynna w dni robocze w godzinach 9:00 – 13:00

Kancelaria na Cmentarzu Wawrzyszewskim

Cmentarz Wawrzyszewski – zdjęcia

Nowy kościół św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie
Stary kościół na Wawrzyszewie
Kwatera księży na Cmentarzu Wawrzyszewskim
Kwatera wojskowa na Cmentarzu Wawrzyszewskim
Kolumbarium na Cmentarzu Wawrzyszewskim
Pomniki na Cmentarzu Wawrzyszewskim

Zapraszamy do kontaktu w jednym z naszych biur lub pod całodobowymi numerami telefonów: 602 354 913 oraz 22 633 45 25