Kucharski – Całodobowe pogotowie pogrzebowe

Logo firmy Kucharski

602 354 913

telefon 24h WARSZAWA

602 354 913

telefon 24h WARSZAWA

Zakład pogrzebowy Wola

profesjonalne i kompleksowe usługi pogrzebowe na Woli

Już trzydzieści lat służymy mieszkańcom Woli naszą wiedzą i doświadczeniem w kwestii organizacji pogrzebów. Nasza firma Kucharski – Zakład Pogrzebowy Wola, znajdująca się w Warszawie przy ulicy Conrada 7, dzięki pełnemu zaangażowaniu i ciągłej chęci pomocy zyskała zaufanie wielu Rodzin. Wspieramy mieszkańców Woli już od samego początku, kiedy odbierzemy jeden z naszych całodobowych telefonów pogotowia pogrzebowego i informujemy o koniecznych do podjęcia działaniach. Wytłumaczymy jakie są niezbędne dokumenty do organizacji pogrzebu, a także w możliwie najkrótszym czasie odbierzemy osobę zmarłą ze wskazanego przez Rodzinę miejsca.

W trakcie spotkania w jednym z naszych biur znajdujących się tylko kilka minut od dzielnicy Wola, ustalimy wspólnie Państwa oczekiwania oraz będziemy służyć dobrą radą w kwestii organizacji pogrzebu. Odciążymy Rodzinę Zmarłego przejmując na siebie obowiązki związane z załatwianiem formalności na warszawskich nekropoliach (m.in. Cmentarz Północny, Cmentarz Bródnowski, Cmentarz Wawrzyszewski i inne). W Państwa imieniu skontaktujemy się z instytucjami wypłacającymi zasiłek pogrzebowy, takimi jak ZUS, KRUS czy Wojskowe Biuro Emerytalne, po to by pomniejszyć koszty pogrzebu o przyszłą wypłatę świadczenia. Wydrukujemy klepsydry oraz przygotujemy bezpłatne obrazki wspomnieniowe z numerem kwatery, pomożemy także w zredagowaniu nekrologu do wybranych gazet i ustalimy termin publikacji.

Kucharski Zakład Pogrzebowy Wola

Kucharski – Zakład Pogrzebowy Warszawa Wola

Obsługa pogrzebu z trumną

Mieszkańcy Woli wybierający Zakład Pogrzebowy Kucharski (dawniej ANUBIS) mogą być pewni profesjonalnego przyjęcia w biurze oraz kulturalnej i godnej obsługi pogrzebu. Wykwalifikowany i rzetelny zespół obsługi firmy Kucharski – Zakład Pogrzebowy Cmentarz Wolski będzie z godnością i szacunkiem zajmował się ciałem osoby Zmarłej już od momentu odebrania ciała ze wskazanego przez Rodzinę miejsca. Przewieziemy Zmarłego do własnej chłodni, a następnie przygotujemy do pożegnania i pogrzebu w dostarczone przez Państwa lub zakupione w naszej firmie ubranie. Ostatnie pożegnanie możemy zorganizować w naszej kaplicy przedpogrzebowej lub w tej znajdującej się przy kościele św. Grzegorza na Cmentarzu Wolskim.

W naszym domu pogrzebowym zlokalizowanym blisko dzielnicy Wola, mogą Państwo wybrać trumnę lub urnę ze specjalnie przygotowanej wystawy. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba korzystać z często niedokładnych katalogów. Nasza flota samochodów pogrzebowych spełnia światowe wymogi sanitarne, a nasz karawan reprezentacyjny Mercedes E-Klasa to jeden z najnowocześniejszych samochodów tego typu na Woli. Jego wygląd uświetni i podniesie charakter organizowanej uroczystości. Na życzenie Rodziny pomożemy w organizacji obsługi muzycznej, nie tylko na Cmentarzu Wolskim, ale także na okolicznych nekropoliach i kościołach. W naszej ofercie znajduje się m.in. trębacz oraz skrzypek. Dla mieszkańców dzielnicy Wola udostępnimy bezpłatnie specjalne nagłośnienie wraz z gamą utworów pogrzebowych przygotowaną dla nas przez Filharmonię Koszalińską. 

Zakład pogrzebowy Kucharski – Dlaczego my?

usługi pogrzebowe Kucharski w Warszawie

Doświadczenie i empatia

Wyróżnia nas ponad 35 lat doświadczenia w organizacji pogrzebów, zrozumienie potrzeb naszych Klientów, a także stale poszerzana wiedza na specjalistycznych szkoleniach

Nowoczesna kaplica

Posiadamy własną chłodnię i kaplicę. Nasza nowoczesna i klimatyzowana Sala Pożegnań, przystosowana jest zarówno do pogrzebów wyznaniowych, jak i świeckich

dom pogrzebowy Warszawa
wystawa trumien i urn

Wystawa trumien i urn

Nasza wystawa trumien i urn ułatwia podjęcie tak trudnej dla Rodziny decyzji, eliminując konieczność korzystania z często niedokładnych zdjęć lub katalogów

Nowoczesne karawany

Nasza flota składa się z nowoczesnych karawanów, w tym z najnowszego samochodu reprezentacyjnego Mercedes E-Klasa w ekskluzywnej, przedłużanej wersji

karawan reprezentacyjny - Mercedes

Zapraszamy do kontaktu w jednym z naszych biur lub pod całodobowymi numerami telefonów: 602 354 913 oraz 22 633 45 25

Dom Pogrzebowy Wola

Karawany Cmentarz Wolski

Wola jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic Warszawy, gdzie znajdują się nowoczesna osiedla mieszkaniowe, a także siedziby wielu firm i instytucji. Wola graniczy z dzielnicami takimi jak: Żoliborz, Bemowo, Śródmieście, Włochy, Ochota.

Na terenie niespełna 20 km kwadratowych zameldowanych jest około 140 tysięcy osób, które to mają możliwość podziwiania pereł przedwojennej architektury, a także spędzania swojego wolnego na łonie natury, w łatwo dostępnych parkach (m.in. Park Sowińskiego czy Park Moczydło) i skwerach. Mieszkańcy Woli często odwiedzają Lasek na Kole oraz liczne place zabaw. W dzielnicy Wola znajduje się również jedna z bardziej znanych warszawskich nekropolii – Cmentarz Wolski.

Niewiele osób jednak wie, że Wola jest dzielnicą Warszawy z prawdopodobnie największą ilością cmentarzy. Znajdziemy tu nekropolie wielu wyznań religijnych, a także cmentarze komunalne. Wymieńmy choć część cmentarzy znajdujących się na Woli: Cmentarz Powstańców Warszawy, Cmentarz Powązki Stare, Cmentarz Żydowski na Woli, Cmentarz Prawosławny, Cmentarz Parafii Starokatolickiej Mariawitów, Cmentarz Ewangelicko-Augsburski (luterański), Cmentarz Ewangelicko-Reformowany (kalwiński), Muzułmański Cmentarz Tatarski, Muzułmański Cmentarz Kaukaski.

Pogrzeby na Woli

Cmentarz na Woli powstał w 1854 roku i przeznaczony był dla okolicznych mieszkańców. Jedną z głównych przyczyn powstania Cmentarza Wolskiego było zaanektowanie pobliskiego kościoła św. Wawrzyńca na cerkiew prawosławną, a tereny wokół niego zostały przeznaczone na cmentarz prawosławny. Jak większość nekropolii w Warszawie, tak i Cmentarz Wolski był wielokrotnie powiększany wraz z upływem czasu i coraz większą ilością pochowanych na nim osób. Obecnie Cmentarz na Woli zajmuje teren około 12 hektarów.

Na Cmentarzu Wolskim spoczywają ofiary I wojny światowej, a także Obrońcy Warszawy z 1939 roku. Ponadto, pochowani są tu mieszkańcy stolicy, którzy zostali zamordowani w trakcie powstania warszawskiego, w sumie około 50 tysięcy osób. Na terenie cmentarza znajduje się kościół św. Grzegorza Wielkiego, wybudowany w latach 1962 – 1963, w którym do dziś odprawiane są uroczystości pogrzebowe. Chociaż nekropolia powstała jako cmentarz parafialny to w latach 1960 – 1991 zarządzana był przez Miasto Stołeczne Warszawy i dopiero w 1991 roku wróciła pod zarząd kościoła.

Usługi Pogrzebowe Cmentarz Wolski

Usługi pogrzebowe wola

Pogrzeb na Woli

Wielu mieszkańców Warszawy ma swoje groby rodzinne właśnie na Cmentarzu Wolskim, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę długoletnią historię tej nekropolii. Nasza firma Kucharski – Zakład Pogrzebowy Warszawa Wola, mieszcząca się przy ul. Conrada 7, pomoże Państwu załatwić wszelkie niezbędne formalności, konieczne do zorganizowania pogrzebu na Cmentarzu Wolskim.

Ponadto, gdyby chcieli Państwo dodatkowo uświetnić ceremonię muzyką na żywo możemy zapewnić taką obsługę przez trębacza lub skrzypaczkę. Dysponujemy bezprzewodowym nagłośnieniem, a także specjalną muzyką pogrzebową.

W związku z częstymi pytaniami odnośnie najważniejszych dokumentów, które konieczne są do złożenia w kancelarii Cmentarza Wolskiego informujemy, że do organizacji pogrzebu na Woli należy mieć ze sobą:

  • kartę zgonu (część przeznaczona dla administracji cmentarza),
  • akt zgonu.

Po ustaleniu wszystkich szczegółów związanych z pochówkiem w naszym domu pogrzebowym, poinstruujemy czy konieczne są inne dokumenty oraz jak będzie wyglądać sprawdzenie grobu.

Będziemy do Państwa dyspozycji także po zorganizowanej uroczystości, pomagając wykonać zdjęcie na porcelanie czy przyjmując zlecenie na kucie liter lub pomagając wybrać odpowiednią firmę kamieniarską do postawienia pomnika.

Doświadczenie

Wysoka jakość usług

Rzetelność

Dane kontaktowe

Dom Pogrzebowy Kucharski

Warszawa, ul. Conrada 7

Telefony całodobowe: 22 633 45 25, 602 354 913

Budynek zlokalizowany na terenie parafii MB Wspomożycielki Wiernych

Dom pogrzebowy Bielany

Zakład pogrzebowy Kucharski

Warszawa, ul. Wólczyńska róg Horacego

Telefony całodobowe: 22 817 84 16, 602 354 913

Pawilon przy kwiaciarni (dawniej ANUBIS)

Zakład pogrzebowy Wawrzyszew